Info o kapele:

  • History

     Výplod jménem THE KORF se zrodil ve dvou zmatených hlavách Halaše Filipa a Studeného Romana v lavicích ještě zmatenější školy SPŠstavební. Kapela vznikla v r. 1998 v Hranicích. Původní sestava byla 5-ti členná (Halaš Filip, Chlebnikov Kirill, Pavelka Ondřej, Studený Roman, Vymětalík Radim). Po půl roce soustavného zkoušení vyprodukoval The Korf první demo Fucking Bad. Počin obsahuje šest písní. Nahrávka byla zpracována ve studiu Bomb Jack, které se nachází nedaleko Hranic, pod odborným dohledem Václava Dreisaitla, který se podílel i na finálním zpracování bookletu. Demo nebylo nijak výrazně mediálně prezentováno.

     V roce 1999 byla kapela vybrána do soutěže Rock Made in Gambrinus a postoupila do čtvrtfinále. Kapela v té době koncertně působila jen regionálně. K větším akcím patřily vystoupení po boku Jolly Jocker, Rockové Hranice, Trey festy obsazené českými hudebními špičkami + amatérská scéna, vystoupení po klubech střední Moravy.

     Po dvou letech se původní sestava rozpadla a The Korf chytil druhý dech. Se základní sestavy zůstává Halaš Filip a Studený Roman a přichází bubenický stroj Doležel Jiří. Tento zvrat posunul kapelu do jiných hudebních dimenzí.

     Na sklonku roku 2001 trio přichází s promo CD nesoucím název Our World. Na CD najdete osm skladeb nesoucích se ve stylu CROSSOVERU. Speciálním hostem na CD byla Katka Chudová, která nazpívala píseň I Wanna Be Your Drug. CD otevírá psychedelické intro In My Dreams a uzavírá bonusová skladba Return To Stay z CD Fucking Bad v podání bývalé sestavy The Korf . Nahrávka byla pořízena v malebném nahrávacím studiu SANTANA Hranice, pod vedením mistra zvuku Karla Šmitáka.

      CD pootevřelo kapele vrátka k publiku, posluchačům, na klubovou scénu a festivalové pódia. Došlo i k řadě recenzím publikovaných v prestižních rockových časopisech, jako např. Big Beng, Spark, a v regionalním tisku a fan zinech.

     V roce 2001 byla kapela vybrána a zapojena do mediálního projektu Fajn Rock Music č. 7. Do projektu byla vybrána píseň ve vokálním  podání Katky Chudové s názvem I Wanna Be Your Drug, která zaznamenala pozitivní ohlas v hitparádách v rámci Fajn Rock Music i mimo něj. Do Fajn Rock Music č. 7. bylo zapojeno dalších 22 profesio- nálních i amatérských kapel z celé ČR.

      Od jara roku 2002 se kapela soustavně věnuje koncertům a rozhovo- rům s rádii zapojených do tohoto projektu. www.muzikus.cz/fajn

  • NOW

     Momentálně se kapela věnuje koncertní činnosti a přípravě materiálu na nové CD. 

  • DISCOGRAPHY:

Fucking Bad "demo"(1998)

Our World "promo CD" (2001) 

  •  The Korf ARE:

Halaš Filip (bass, vocals)

  Studený Roman (guitar, vocals)

  Doležel Jiří (drums)